Novinky

Studenti magisterského programu Aplikovaná ekonomie vyhráli BCG Cup 2013

21. ledna 2014

Dva studenti magisterského programu Aplikovaná ekonomie, Jiří Sýkora a Jakub Čermák spolu s další týmovou spoluhráčkou Andreou Šándorovou (ČVUT) vyhráli sedmý ročník soutěže BCG Strategy Cup, který je organizován každoročně Boston Consulting Group. V soutěži se utkalo třicet týmů z nejlepších českých, slovenských a mezinárodních univerzit. 

Více…

 
 

Prof. Fried navštívil CERGE-EI

21. ledna 2014

Prof. Jesse M. Fried ve dnech 12. - 26. ledna navštívil naše pracoviště v rámci programu „Fulbright Specialist”. Prof. Fried působí na Harvard Law School jako profesor práv s hlavní specializací na korporátní právo; má bakalářský a magisterský titul v oboru ekonomie z Harvardské univerzity a titul doktora práv magna cum laude z Harvard Law School.

Více…

 
 

CERGE-EI má nového ředitele

21. ledna 2014

 “Jsem přesvědčen, že díky našemu společnému úsilí bude i letošní rok dalším úspěšným rokem CERGE-EI”, říká Michal Kejak, který se ujal funkce ředitele CERGE-EI 1. ledna 2014.

Více…

 
 

Cena Františka Vencovského pro Barbaru Pertold-Gebickou

17. prosince 2013

Absolventka doktorského programu, Barbara Pertold-Gebicka získala významné ocenění v soutěži o Cenu profesora Františka Vencovského. První místo obsadily dvě práce. Jednou z nejvýše oceněných prací byla i práce Barbary s názvem “Job Market Polarization and Employment Protection in Europe (Polarizace trhu práce a ochrana zaměstnanosti v Evropě)”.

Více…