Novinky

Jan Švejnar: Výzvy jsou obrovské (Talking Economics Podcast)

23. června 2021

Jak čelit výzvám a příležitostem současného světa? S čím je třeba se vyrovnat v souvislosti s pandemií? I to jsou otázky pro hosty nové řady podcastů s názvem Talking Economics, který zveřejňujeme při příležitosti 30. výročí založení CERGE-EI. Je nám ctí, že pozvání jako první host přijal profesor Jan Švejnar.

„Výzvy jsou obrovské. Je to úplně nový typ šoku. Nejistota vzrostla," řekl v podcastu Talking Economics Jan Švejnar. „CERGE-EI je v popředí studia problémů, a to i prostřednictvím think-tanku IDEA, který jsem založil před 12 lety. Myslím, že poskytl řadu studií, které byly k dispozici. Některé byly použity, jiné byly použity méně."

Moderátorkou série pocastů je Katarína Stehlíková, absolventka Ph.D programu CERGE-EI. Svých hostů se bude ptát na jejich pohled na současnou situaci a zamýšlet se nad největšími výzvami v jejich oboru mimo jiné právě s ohledem na pandemii.

Talking Economic Podcast je možné si poslechnout na několika platformách, včetně Spotify, Anchor.fm a YouTube. Další díl pocastu bude k dispozici příští měsíc.