Novinky

Studenti CERGE-EI na setkání v Lindau

18. dubna 2014

Ve dnech 19. - 23. srpna 2014 se bude v německém Lindau konat v pořadí již páté setkání nejlepších vědců z oboru ekonomie “Meeting on Economic Sciences”. CERGE-EI bylo organizátory akce vyzváno k nominaci dvou studentů, kteří mohou vyhrát účast na tomto prestižním setkání. Této výzvy si velmi vážíme a nominujeme naše nejlepší studenty - Martina Kuncla a Volhu Audzei.

Martin Kuncl, doktorand na CERGE-EI, který se ve výzkumu orientuje na makroekonomii a finanční ekonomii, již obdržel během svého studia několik ocenění. V roce 2013 například vyhrál soutěž Mladý ekonom roku, kterou pořádá Česká společnost ekonomická. Volha Audzei, taktéž doktorandka na CERGE-EI, začala zasílat své články k publikaci do prestižních odborných časopisů jako například Journal of Monetary Economics nebo Journal of Economic Dynamics and Control. V současné době je zapojena do bilaterálního výzkumného projektu s Goethe University ve Frankfurtu.

Lindau Meeting on Economic Sciences

Setkání v Lindau “Meeting on Economic Sciences” nabízí otevřenou výměnu nejnovějších poznatků z oboru ekonomie a umožňuje mezikulturní a mezigenerační setkání ekonomů z celého světa.  Ústředním tématem letošních debat bude světová ekonomická a finanční krize. Dalšími tématy budou globální centrální bankovní systém a aktuální výzvy mezinárodního obchodu.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách události.