Novinky

Psychologická poradna pro členy CERGE-EI komunity

22. ledna 2021

Pandemie Covid-19 ovlivňuje naše životy mnoha různými způsoby a je pochopitelné, že má dopad na naše zdraví.

Omezení sociálních kontaktů a neschopnost mnoha studentů navštívit své domovské země má vliv na jejich celkovou duševní pohodu. CERGE-EI se rozhodlo věnovat zvláštní pozornost duševní pohodě všech členů CERGE-EI komunity - studentů, učitelů a zaměstnanců - a navázalo spolupráci s psychologickou poradnou.

„Vyškolení terapeuti vybrané psychologické poradny dříve poskytovali podporu UPCES studentům a s jejich přístupem jsme byli velmi spokojeni,“ komentoval rozhodnutí vybrané poradenské praxe ředitel CERGE-EI Sergey Slobodyan.

Psychologické poradenství poskytuje možnost důvěrně zvážit otázky týkající se jednotlivce. Tento terapeutický přístup si klade za cíl pomoci jednotlivcům převzít odpovědnost za svá vlastní rozhodnutí, lépe si uvědomit své vlastní schopnosti a naučit se zvládat obtíže. Psychologické poradenství nabízí prostor pro sebezapojení, vnitřní vhled a odolnost, s cílem dosáhnout vnitřní změnu.

Dne 13. ledna 2021 se uskutečnily dvě úvodní online schůzky, které studentům, pedagogům a zaměstnancům poskytly informace o různých aspektech duševního zdraví a duševní hygieny a také o způsobech, jak mohou terapeuti poskytovat individuální podporu. Poradenská praxe poskytuje nepřetržitou telefonickou podporu a předem domluvená sezení v různých jazycích pro jednotlivé členy CERGE-EI, jejichž totožnost samozřejmě zůstane anonymní. Výdaje spojené s podporou budou plně hrazeny CERGE-EI.