Novinky

Mezi oceněným mladými ekonomy jsou opět zástupci CERGE-EI

7. prosince 2020

V letošním ročníku soutěže Mladý ekonom roku byli opět oceněni studenti CERGE-EI. Druhé místo získal Jan Hanousek jr., absolvent programu Aplikovaná ekonomie. Cena prezidenta ČSE pro autory do 25 let byla udělena Daniilu Kashkarovovi. 

Jan Hanousek jr. se zabývá se aplikací pokročilých empirických metod při analýze kapitálových trhů. V oceněné práci zkoumá burzovní obchody amerických senátorů mezi březnem 2012 a březnem 2020, po zavedení regulace STOCK. Po úspěšném dokončení studia na CERGE-EI Jan nastoupil na Muma College of Business, University of South Florida v USA.

Daniil Kashkarov získal cenu za práci s názvem "Automation and Human Capital: Accounting for Individual-Level Responses". Zabývá se v ní vlivem lidského kapitálu na rostoucí nerovnost příjmů v důsledku procesu automatizace.

Vítěz letošního ročníku Bruno Baránek zaujal porotu prací "Quality of governance and design of public procurement". Bruno Baránek studoval na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity v Praze a nyní pokračuje v doktorském studiu na Princetonské univerzitě v USA, kde se věnuje oblasti vládních intervencí a veřejným financím. Bruno je také spoluatorem studie think tanku IDEA o vlivu politických kontatků na efektivitu veřejných zakázek. 

Soutěž Mladý ekonom roku pořádá každoročně Česká společnost ekonomická.