Novinky

Ivo Bakota a Vladimír Novák obhájili disertační práce

27. srpna 2020

Několik našich doktorandů během letních měsíců obhájilo své disertační práce a splnili podmínky pro úspěšné zakončení studia na CERGE-EI. Gratulujeme těm, kteří už mají závěr studia za sebou a držíme palce těm, kdo mají poslední krok na cestě za titulem PhD před sebou. 

V úterý 14. července obhájil disertaci s tématem "Essays in Macroeconomics with Heterogeneous Agents and Portfolio Choice" Ivo Bakota. V jeho disertační komisi byli Byeongju Jeong, Marek Kapička, Filip Matějka a Ctirad Slavík jako supervizor. Ivo Bakota z CERGE-EI zamířil do Německa, kde působí jako postdoktorand na Munich Center for the Economics of Aging, Max Planck Institute for Social Law and Social Policy. 

Ve čtvrtek 20. srpna před komisi předstoupil Vladimír Novák a úspěšně obhájil práci nazvanou "Essays on Costly Information Acquisition in Economics". Jeho supervizorem byl Filip Matějka, dalšími členy disertační komise byli Michal Kejak, Gérard Roland a Jan Zápal. Vladimírovy další kroky vedou na milánskou univerzitu Bocconi, kde nastoupí na postdoktorandské místo v týmu Eliany La Ferrrara.

Zanedlouho, v pondělí 7. září, čeká obhajoba disertační práce "Essays in Behavioral Economics" Danijelu Vuletić