Novinky

Ekonomický výzkum na CERGE-EI součástí festivalu Týden vědy a techniky

14. listopadu 2019

Prezentacemi témat současného ekonomického výzkumu se CERGE-EI připojuje k největšímu vědeckému festivalu v ČR Týden vědy a techniky, který pořádá Akademie věd ČR. Akce s názvem "30 let po sametové revoluci: Od transformační ekonomie ke globálním tématům" je zároveň připomínkou výročí pádu komunistického režimu, které připadá na 17. listopadu.

"Třicáté výročí sametové revoluce je skvělou příležitostí ukázat, jak se proměnil ekonomický výzkumu od doby, kdy nejen vědce rozdělovala železná opona,” uvedl ředitel CERGE-EI Sergey Slobodyan.  

"Témata, kterými se zabýváme na CERGE-EI jsou tatáž, která řeší ekonomové všude na světě. Z toho je jasně patrné, že plníme poslání, s nímž bylo CERGE-EI založeno – být uznávaným evropským centrem excelence a inovace v oblasti ekonomického výzkumu a vzdělávání," dodal Slobodyan.

Svůj výzkum v pátek 15. listopadu představí Filip Matějka, Michal Bauer, Mariola Pytliková, Marek Kapička, Klára Kalíšková (think tank IDEA), Jaroslav Borovička (absolvent CERGE-EI;New York University) a Jamie Hentall-MacCuish (University College London). 

Již ve čtvrtek 14. listopadu se v sídle Akademie věd ČR konala veřejná přednáška Filipa Pertolda s názvem Senioři na trhu práce. 

Součástí Týdne vědy a techniky byly již tradičně také oblíbené komentované prohlídky Schebkova paláce, sídla CERGE-EI. Veřejnosti byla otevřena také knihovna Jana Kmenty.