Novinky

Záznam konference Budoucnost vzdělávání v České republice s Janem Švejnarem

26. března 2021

Minulý týden se uskutečnila první ze tří interaktivních virtuálních konferencí Moonshot od společnosti Aspen CE, během níž Jan Švejnar vystoupil jako jeden z řečníků. Konference s podtitulem Budoucnost vzdělávání v České republice přinesla příklady tzv. best practices v oboru. Pandemie prohloubila stávající problémy a zesílila potřebu rychlé a dalekosáhlé transformace, jejíž schopnost uspět spočívá v kvalitě a modernizaci vzdělávacích systémů pro děti i dospělé.

Různorodá sestava odborníků z vládního, byznysového a neziskového sektoru poskytla jedinečný pohled na diskutovaná témata: vedení ve vzdělávání a zvyšování kvalifikace. Účastníci měli možnost klást dotazy a tím utvářet a rozvíjet dialog. Záznam konference je dostupná na Youtube zde.

Moonshot by Aspen CE navazuje na úspěšnou sérii konferencí, které nabídly kreativní řešení účinků pandemie a získaly několik mezinárodních ocenění. Pilotní projekt platformy Moonshot byl zahájen v září 2020 ve Washingtonu DC ve spolupráci s Aspen Global Leadership Network a Yemi A.D.