Novinky

Návštěva předsedkyně Akademie věd prof. Evy Zažímalové

27. března 2018

5. března 2018 se na půdě společného pracoviště CERGE-EI uskutečnila návštěva předsedkyně Akademie věd prof. Evy Zažímalové a dalších vedoucích představitelů AV ČR. Předmětem setkání byla zejména prezentace výzkumné a vzdělávací činnosti Národohospodářského ústavu a diskuse o dalším rozvoji spolupráce v rámci Akademie věd i napříč akademickým sektorem.

Po představení hlavních vědeckých přínosů Národohospodářského ústavu (v rámci celé Akademie věd patří ke třem pracovištím vykazujícím nejvyšší koncentraci špičkových publikací v oboru v rámci celé ČR, byly mu uděleny už dva granty nejprestižnější evropské grantové agentury ERC) přiblížil ředitel CERGE-EI, Michal Kejak i rysy, kterými je CERGE-EI vyjímečné i z institucionálního hlediska (např. zastoupení renomovaných světových ekonomů v jeho mezinárodním poradním výboru, získávání nových vědců na mezinárodním trhu práce).

Jedním z témat, ke kterému se vyjádřila prof. Eva Zažímalová, byly podmínky žen ve vědě. „Najímání žen vědkyní je naší dlouhodobou prioritou. Jen v letošním roce tvořily nabídky ženám na plnohodnotné tenure-track pozice 1/3 všech nabídek, což je vzhledem k jejich poměrnému nízkému zastoupení vysoké číslo. V našem oboru, kde je tolik prestižních zahraničních pracovišť s obdobnými strategickými cíli, při hledání mladých nadaných výzkumníků doslova bojujeme se světovou konkurencí o ženy s kvalitní disertací a doporučeními,“ doplnil Michal Kejak.

Podrobná zpráva o návštěvě prof. Evy Zažímalové je k dispozici také na stránkách stránkách AV ČR.