Novinky

Volitelné předměty na CERGE-EI nejsou jen pro ekonomy

25. září 2020

V letošní nabídce volitelných předmětů Univerzity Karlovy jsou poprvé také dva kurzy vyučované na CERGE-EI. V obou případech se přednášející zaměří na současná témata, která studentům představí v kontextu moderní ekonomie.

Více…

 
 

Vítáme studenty prvních ročníků

23. září 2020

Pro 43 studentů prvních ročníků doktorského studijního programu Ekonomie a ekonometrie a magisterského programu Ekonomický výzkum začal akademický rok 2020/2021. Úvodní Orientační týden se letos kvůli epidemii koronaviru odehrává v online.

Více…

 
 

Výzkum akademické mobility pokračuje ve spolupráci s univerzitou v Leidenu

12. září 2020

Společně s kolegy z univerzity v Leidenu pokračují Martin Srholec a Vít Macháček v práci na výzkumu mobility akademických pracovníků. Díky přístupu do obsáhlé databáze Dimensions mohou významně rozšířit analýzu 'Odkud se rekrutují výzkumníci na univerzitách', kterou publikovali letos v únoru.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích: srpnový výběr vystoupení našich expertů

31. srpna 2020

Platy učitelů i politiků, zrušení superhrubé mzdy, vládní kroky při hledání cesty z ekonomické krize nebo dopady koronavirové pandemie na duševní zdraví byla témata, k nimž se v průběhu srpna vyjadřovali ekonomové z CERGE-EI a think tanku IDEA. Pravidelně aktualizovaný výběr vystoupení našich expertů v médiích najdete zde.

Více…