Novinky

Výzkum akademické mobility pokračuje ve spolupráci s univerzitou v Leidenu

12. září 2020

Společně s kolegy z univerzity v Leidenu pokračují Martin Srholec a Vít Macháček v práci na výzkumu mobility akademických pracovníků. Díky přístupu do obsáhlé databáze Dimensions mohou významně rozšířit analýzu 'Odkud se rekrutují výzkumníci na univerzitách', kterou publikovali letos v únoru.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích: srpnový výběr vystoupení našich expertů

31. srpna 2020

Platy učitelů i politiků, zrušení superhrubé mzdy, vládní kroky při hledání cesty z ekonomické krize nebo dopady koronavirové pandemie na duševní zdraví byla témata, k nimž se v průběhu srpna vyjadřovali ekonomové z CERGE-EI a think tanku IDEA. Pravidelně aktualizovaný výběr vystoupení našich expertů v médiích najdete zde.

Více…

 
 

Ivo Bakota a Vladimír Novák obhájili disertační práce

27. srpna 2020

Několik našich doktorandů během letních měsíců obhájilo své disertační práce a splnili podmínky pro úspěšné zakončení studia na CERGE-EI. Gratulujeme těm, kteří už mají závěr studia za sebou a držíme palce těm, kdo mají poslední krok na cestě za titulem PhD před sebou. 

Více…

 
 

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

24. srpna 2020

Dejan Kovac, nastoupil po dokončení studia na CERGE-EI na Princetonskou univerzitu, odkud ale v roce 2019 odešel domů do Chorvatska, kde kandidoval v prezidentských volbách. V rozhovoru pro blog CERGE-EI vysvětluje, co ho přivedlo k politice, přibližuje své plány do budoucna a vzpomíná na první dojmy z Princetonu.

Více…