Novinky

Univerzita Karlova obhájila umístění v žeříčku Best Global Universities

29. října 2020

Univerzita Karlova obhájila své mezinárodní postavení mezi nejlepšími světovými výzkumně orientovanými vysokými školami, když se v žebříčku Best Global Universities mezi patnácti sty vysokými školami z více než osmdesáti zemí umístila těsně za hranicí nejlepší dvoustovky. Univerzita uspěla rovněž v oborových žebříčcích, kde si dobrou pozici udržela také ekonomie.

Více…

 
 

Projekty vědců z CERGE-EI získaly podporu TA ČR

26. října 2020

Ve čtvrté veřejné soutěži programu ÉTA Technologické agentury ČR uspěly dva projekty výzkumníků z CERGE-EI. Podporu získala Klára Kalíšková jako hlavní řešitelka projektu "Mapování dopadů ekonomické krize a optimalizace systémů daní, dávek, exekucí a insolvencí pro zmírnění jejích nepříznivých vlivů" a René Levínský jako spoluřešitel projektu "Město pro lidi, ne pro virus".

Více…

 
 

Aplikovaná ekonomie nabízí studium propojené s praxí

22. října 2020

Do konce listopadu je možné využít výhody early-bird přihlášky do ke studiu aplikované ekonomie na CERGE-EI. Tento roční studijní program je skvělou volbou pro zájemce o praktické dovednosti v oboru data science a jejich využití v byznysové praxi.

Více…

 
 

Jan Zápal získal prémii Lumina quaeruntur Akademie věd ČR

16. října 2020

Jan Zápal je jedním ze sedmi mladých perspektivních vědců, kterým Akademie věd ČR udělila prémii Lumina quaeruntur. Finanční podpora spojená s oceněním umožní Janovi založit vědecký tým, který se bude zabývat výzkumem jevů ohrožujícících demokracii.

Více…