Novinky

CERGE-EI v médiích: zářijový výběr vystoupení našich expertů

2. října 2020

Dopady epidemie koronaviru na českou společnost a ekonomiku byly v září dominantním tématem většiny vystoupení výzkumníků z CERGE-EI a think tanku IDEA v médiích. Naši odborníci se vyjadřovali také k rušení superhrubé mzdy nebo regionálním rozdílům v platech. Vědeckou práci CERGE-EI představil článek o příčinách konfliktů a chudoby a o aplikaci vysvětlující pojmy ze statistiky.

Více…

 
 

Dočasná omezení jsou správnou cestou jak brzdit epidemii a pomoct ekonomice

30. září 2020

Dočasné restrikce jsou při rychlém šíření epidemie nejlepším způsobem ochrany veřejného zdraví i ekonomiky. Plyne to ze zkušeností ze zahraničí, které v krátké analýze shrnuli ekonomové z CERGE-EI, společného pracoviště Národohospodářského ústavu Akademie věd a Univerzity Karlovy.

Více…

 
 

Volitelné předměty na CERGE-EI nejsou jen pro ekonomy

25. září 2020

V letošní nabídce volitelných předmětů Univerzity Karlovy jsou poprvé také dva kurzy vyučované na CERGE-EI. V obou případech se přednášející zaměří na současná témata, která studentům představí v kontextu moderní ekonomie.

Více…

 
 

Vítáme studenty prvních ročníků

23. září 2020

Pro 43 studentů prvních ročníků doktorského studijního programu Ekonomie a ekonometrie a magisterského programu Ekonomický výzkum začal akademický rok 2020/2021. Úvodní Orientační týden se letos kvůli epidemii koronaviru odehrává v online.

Více…