Novinky

CERGE-EI v médiích: listopadový výběr vystoupení našich expertů

14. prosince 2020

Otevírání škol, výsledky amerických prezidentských voleb i pokračující debata o daňových změnách byla témata, k nimž se v průběhu listopadu vyjádřili odborníci z CERGE-EI a think-tanku IDEA. Naši zástupci vystoupili také na řadě konferencí, které se týkaly epidemie covid-19, ale i budoucnosti českého průmyslu nebo vzdělání.

Více…

 
 

Filip Matějka získal Consolidator Grant Evropské výzkumné rady

9. prosince 2020

Filip Matějka, výzkumný pracovník a člen profesorského sboru CERGE-EI, získal prestižní Consolidator Grant Evropské výzkumné rady. Projektem "Attention" (Pozornost) pokračuje ve zkoumání nedokonalostí lidského rozhodování a jeho vlivu na společnost. Český ekonom uspěl v konkurenci více než dvou a půl tisíce žádostí z 23 zemí. 

Více…

 
 

Mezi oceněným mladými ekonomy jsou opět zástupci CERGE-EI

7. prosince 2020

V letošním ročníku soutěže Mladý ekonom roku byli opět oceněni studenti CERGE-EI. Druhé místo získal Jan Hanousek jr., absolvent programu Aplikovaná ekonomie. Cena prezidenta ČSE pro autory do 25 let byla udělena Daniilu Kashkarovovi. 

Více…

 
 

Absolventi CERGE-EI podporují současné studenty

3. prosince 2020

Minulý týden jsme vám s velkou radostí mohli oznámit jména prvních příjemců Alumni stipendia – finanční podpory pro studenty čerpané z fondu, do kterého přispívají absolventi CERGE-EI. Rádi bychom stejnou formou podpořili další nadané studenty v příštím roce. Věříme, že díky štědrosti našich absolventů se to znovu podaří.

Více…