Novinky

Jan Švejnar vystoupil na konferenci Forum 2000

15. října 2020

Jan Švejnar a Jeffrey Sachs byli hosty diskuse o ekonomických dopadech pandemie covid-19, která byla součástí letošního ročníku konference Forum 2000. Mezinárodní setkání významných osobností z různých oborů se koná pravidelně od roku 1997, kdy s myšlenkou na jeho uspořádání přišli tehdejší český prezident Václav Havel společně s japonským filantropem Yoheiem Sasakawou a nositelem Nobelovy ceny míru Eliem Wieselem.

Více…

 
 

Člen ESC Paul Milgrom je jedním z držitelů Nobelovy ceny

12. října 2020

Letošní Nobelovu cenu za ekonomické vědy získali Paul Milgrom a Robert Wilson, a to za vylepšení teorie aukcí a vynálezy nových formátů aukcí. První jmenovaný je členem Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI. 

Více…

 
 

Economics Discovery Hub nabízí zdarma kurzy pro studenty všech oborů

8. října 2020

Projekt Economics Discovery Hub již pátým rokem zdarma nabízí kurzy, workshopy a semináře určené pro studenty CERGE-EI i jejich kolegy z jiných škol a oborů. Účastníci se mohou seznámit s tématy ekonomického výzkumu nebo rozšířit svoje praktické dovednosti v programování a práci s daty. 

Více…

 
 

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

5. října 2020

Ekonomie se hodně podobá fyzice, jen je mnohem zajímavější, řekl v rozhovoru pro CERGE-EI blog absolvent našeho PhD programu Vahagn Jerbashian. Popsal nám také, jak se dostal od teoretické matematiky k ekonomii, čemu se aktuálně věnuje ve svém výzkumu, a jak důležitou roli v jeho kariéře sehrála jedna beer party.

Více…