Novinky

Applied Economics Discovery Hub

9. října 2015

CERGE-EI otevírá nový Applied Economics Discovery Hub, který je místem pro setkávání studentů a mladých profesionálů, kteří chtějí získat teoretické znalosti ekonomie a naučit se je aplikovat na reálných případech.

Hub nabízí širokou škálu aktivit týkajících se aplikované ekonomie — datathony, zajímavé akce pro veřejnost, Prague Wall Street Club a kurz Coporate Finance. Zapojte se do našich aktivit a zjistěte, zda je aplikovaná ekonomie oborem, který vás baví. Všechny aktivity jsou zdarma a probíhají v anglickém jazyce.

Kurz Corporate Finance

V říjnu 2015 vypisuje Applied Economics Discovery Hub kurz Corporate Finance, vedený na základě populárního MBA kurzu prof. Aswatha Damodarana na New York University Stern School of Business.

Kurz je veden absolventem magisterského programu aplikované ekonomie na CERGE-EI a využívá originální materiály z výuky prof. Damodarana (webcasty, poznámky k hodinám, testy). Kurz bude doplněn několika živými Skype vstupy prof. Damodarana. Jednotlivé hodiny se konají každé úterý a středu na CERGE-EI (Politických vězňů 7, Praha 1) a jsou zdarma. Podmínkou pro účastníky je komunikační znalost anglického jazyka (přednášky, materiály a diskuze budou vedeny v AJ). Předpokládaný počet výukových hodin je 13.

Termíny:

Úterý: 19:45 – 20:45
Středa: 19:45 – 20:45

Plakát kurzu ke stažení.

Kurz začíná 7. 10. 2015.

O autorovi kurzu

Prof. Aswath Damodaran je respektovaným poradcem mnoha investičních bank na Wall Street v oblasti oceňování a analýz. Na NYU Stern School of Business vyučuje od roku 1986. Během jeho kariéry byl 5× zvolen učitelem roku. Většina jeho výukových materiálů je dostupná online.

 

 

 

“There are times I wish that I could clone myself and teach in a dozen places at the same time, including Prague. Since I don’t have the power to do that, the Corporate Finance Course prepared by CERGE-EI graduate Jindřich Gallo may be the next best option. I hope that my material forms the basis for a good valuation class but I believe that valuation is a craft you learn by doing. As you work through your valuation issues, I will try to make some live experiences to answer your questions. I hope to see you there.”

Aswath Damodaran, professor, NYU Stern School of Business

O kurzu

Corporate Finance kurz prof. Damodarana klade důraz na aplikovatelnost přednášené látky. Naučíte se, jak se firmy rozhodují a jak maximalizují svoji hodnotu pomocí investic, financování a dividendovou politikou.

Sylabus jednotlivých přednášek http://people.stern.nyu.edu/adamodar/pdfiles/cfovhds/cfsyllspr15.pdf

Před první hodinou si nastudujte první webcast:

http://nyustern.mediasite.com/Mediasite/Play/7177a6cc11e94258a5cf4588e230764f1d

Účastníci, kteří splní alespoň 75% docházku obdrží certifikát o úspěsném absolvování.

“Corporate finance is the true big picture class, drawing on accounting, statistics, economics and every management discipline to develop the first principles that should govern decision making within any business, small and large, public and private and across all markets.”

Aswath Damodaran, professor, NYU Stern School of Business