Zprávy

Noví členové Výkonného a dozorčího výboru

14. května 2014

Dovolujeme si oznámit, že Akademie věd ČR a Univerzita Karlova jmenovaly Marka Kapičku a Alana Kruegera členy Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI.

Marek Kapička rozšířil řady CERGE-EI v září 2013. Kromě výuky studentů v doktorském programu se intenzivně věnuje vlastnímu výzkumu. Působí také jako zástupce ředitele pro výzkum. Magisterský titul M.A. z ekonomie získal v roce 1998 na Karlově univerzitě, v roce 2003 obdržel titul Ph.D. na University of Chicago. Před dvěma lety mu Akademie věd ČR udělila Fellowship J. E. Purkyně. Od května 2014 začal Marek Kapička pracovat na čtyřletém evropském grantu FP7 Marie Curie Career Integration Grant. Hlavními oblastmi jeho výzkumu jsou makroekonomie, veřejné finance, ekonomická teorie a kontraktační teorie.

Alan Krueger sloužil v letech 2011-2013 jako předseda Rady ekonomických poradců prezidenta Baracka Obamy. V letech 2011-2013 byl členem jeho kabinetu. V minulosti zastával vysoké ekonomické posty na americkém ministerstvu financí a ministerstvu práce. V současnosti je profesorem ekonomie a public affairs na Princetonské univerzitě.

Výkonný a dozorčí výbor ESC (z anglického názvu Executive and Supervisory Committee) je konzultativní orgán složený z mezinárodně uznávaných kapacit v oboru ekonomie, představitelů Univerzity Karlovy a zástupců Akademie věd České republiky. Je jmenován společně rektorem UK a předsedou AV ČR.