Zprávy

Cena pro Christiana Ochsnera za práci o populismu

2. srpna 2019

Christian Ochsner získal cenu pro mladé vědce za studii o populismu, na níž spolupracoval s kolegou z drážďanského ifo Institutu Felix Roeselem. Cenu Heinz König Young Scholar Award uděluje každoročně Leibniz Centre for European Economic Research v Mannheimu (ZEW). Ochsner a Roesel uspěli v konkurenci téměř stovky dalších prací. 

Více…

 
 

Program Aplikovaná ekonomie má nové absolventy

2. srpna 2019

Studenti magisterského studijního program Aplikovaná ekonomie na přelomu prázdnin převzali své diplomy. Letošní úspěšné absolventy na slavnostní promoci představila ředitelka programu Eva Hromádková.

Více…

 
 

Středoškoláci si na CERGE-EI mohou vyzkoušet práci vědců

17. června 2019

Středoškoláci z celé republiky se již počtvrté mohou přihlásit do programu Projekty v aplikované ekonomii, který studenty seznamuje s metodami vědecké práce a ekonomickým výzkumem. Program startuje na podzim a končí v prosinci závěrečnými prezentacemi studentských projektů, které ohodnotí odborná porota. Pracovním jazykem je angličtina. 

Více…

 
 

CERGE-EI hostilo Global Macroeconomics Workshop

11. dubna 2019

Ve dnech 5. a 6. dubna se na CERGE-EI konala mezinárodní konference Global Macroeconomics Workshop, na níž prezentovali svou práci výzkumníci, kteří se zaměřují na makroekonomická témata, monetární ekonomii nebo ekonomii práce.

Více…