Novinky

Iva Pejsarová realizuje svůj projekt Cafedu

13. srpna 2014

Iva Pejsarová, studentka PhD programu ekonomie na CERGE-EI, nedávno zahájila provoz kavárny se studovnou Cafedu. Po návratu ze studijního pobytu v Anglii do Prahy ji chyběl prostor, ve kterém by se student mohl nerušeně učit, ale zároveň by se cítil příjemně a v centru dění.

Patronem projektu je podnikatel a filantrop Karel Janeček. Kavárnu Cafedu naleznete ve Škrétově ulici na Praze 1, na dohled Národního muzea a jen pár minut chůze od CERGE-EI. Studovna Cafedu je přístupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 "Kavárna není součet stěn, několika křesel, stolů a kávovaru. Ale jejich souhra tvořící prostor, kde vznikají lidské vztahy, prožívají se sny a tvoří se plány. Kavárna je souhrn úsměvů a zamyšlených pohledů. My chceme ke kavárně přidat ještě další, studijní, rozměr. Lajk by ho nazval studovnou, avšak my si pod ním představujeme podhoubí pro růst motivace studentů. Vytvoření ticha a určitého přístavu, kde se člověk učí sám, i od ostatních. Hnízdo, kde studium představuje vysokou hodnotu, kde se lidé vzájemně inspirují, kde se do tématu zamilují. Tak přeci vznikají velikáni doby - z nadšení," říká zakladatelka projektu Iva Pejsarová.

Prohlédněte si prostory kavárny a studovny na Facebooku nebo navštivte webové stránky Cafedu.